BOLAWRAP

KAS YRA BOLAWRAP?

„BolaWrap®“ galima vadinti „nuotoliniais antrankiais“. Tai patentuotas nuotolinio suvaržymo įtaisas, skirtas policijai, leidžiantis per atstumą sulaikyti įstatymus pažeidžiančius asmenis.

Stebinanti „BolaWrap“ galimybė apriboti asmens judėjimą leidžia pareigūnams saugiau prieiti prie pavojingų asmenų.

KAIP VEIKIA BOLAWRAP?

Prie prietaiso užfiksuojama vienkartinė kasetė. Kiekvienoje kasetėje yra 22.86 m Kevlar® dirželis su 4 šakų kabliuku ir integruotais apsauginiais dangteliais abiejuose galuose, kad būtų sumažinta rizika perdurti odą. Norint panaudoti diržą: pareigūnas įdeda kasetę į įrenginį, įjungia maitinimo jungiklio padėtį, kuri tada automatiškai apšviečia kelių taškų lazerį, kad būtų pasiektas tikslumas ir taiklumas. Pareigūnas paspaudžia aktyvinimo mygtuką, kad išskleistų diržą. Naują kasetę į įrenginį galima įkelti maždaug per 3-5 sekundes.

KODĖL TEISĖSAUGOS PAREIGŪNAI TURĖTŲ NAUDOTI BOLAWRAP?

Suvaržymas vyksta per atstumą. Laikinai suvaržo asmenį 3-8 metrų atstumu. Suteikiamas humaniškas nuotolinis suvaržymas, įrenginys sulaiko be sužalojimų. Nėra naudojamos cheminės medžiagos, elektra ar kitos skausmą sukeliančios priemonės. „BolaWrap®“ suteikia galimybę pareigūnams saugiai judėti pavojingo asmens link.

KOKIOMIS SITUACIJOMIS REIKIA NAUDOTI BOLAWRAP?

„BolaWrap“ buvo sukurtas naudoti tais atvejais, kai asmenys nesilaiko žodinių pareigūnų nurodymų. Siūlomi šie scenarijai:

  • Emociškai sutrikę asmenys (EDP)
  • Pasyviai atsparūs ir reikalavimų nesilaikantys asmenys
  • Lengvai agresyvūs, reikalavimų nesilaikantys asmenys
  • Psichikos ligoniai
  • Savižudybės subjektai/Krizės ištikti asmenys
  • Asmenys, apsvaigę nuo alkoholio ir narkotikų
  • Ginkluoti (ne šaunamuoju ginklu) asmenys

KAS LAIKOMA SĖKMINGU BOLOWRAP NAUDOJIMU?

Įvairios agentūros sėkmę apibrėžia skirtingai, tačiau galutinis tikslas yra, kad naudojant „BolaWrap“ įtariamasis laikytųsi reikalavimų ir saugiai pasibaigtų susidūrimas nesužalojus sulaikytojo, pareigūno ar pašalinių asmenų.

Su BolaWrap sėkmę galima pasiekti šiais 3 būdais:

Rodymas naudojant įrenginį – tiesiog parodydami BolaWrap ir nukreipdami į objektą kelių taškų lazerį, subjektas gali būti motyvuotas laikytis reikalavimų.

Išskleidimas, bet ne apvyniojimas – BolaWrap laido kontaktas ir stiprus įrenginio skleidžiamas garsas gali priversti subjektą laikytis reikalavimų.

Išskleidimas ir apvyniojimas – „BolaWrap“ išskleidimas ir tiriamojo rankų ar kojų apvyniojimas, taip apribojant tiriamojo judėjimą ir sukuriant galimybę pareigūnams skubėti ir suimti tiriamąjį be sužalojimų ar būtinybės naudoti didesnę jėgą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.